Prečo investovať v Dubaji

Rastúca ekonomika

Ktokoľvek chce investovať do cudzej krajiny, tak jedným z dôležitých faktorov, ktoré zohľadňuje, je rast ekonomiky tejto krajiny. Zaujímavosťou Dubaja je to, že všetky čísla a štatistiky naznačujú, že Dubaj bude mať v najbližších rokoch trvalý ekonomický rast. Ekonomika Abu Dhabi, ktorá je bohatá na ropu prešla nedávnymi ropnými krízami bez väčších problémov a takisto Dubaj prekvital a stal sa šampiónom plánovania a ekonomického rastu v regióne MENA.

Turizmus

Dubaj je jedno z najväčších turistických centier na svete a ponúka nespočetne veľa atrakcií. Konajú sa v ňom rôzne umelecké a kultúrne festivaly, ako napríklad Dubajský medzinárodný filmový festival a Dubajský jazzový festival, ako aj športové podujatia ako Dubai Golf Desert Classic, Formula 1 Race (Abu Dhabi), Rugby 7’s, Dubajský svetový pohár dostihov a medzinárodné kriketové zápasy.

Bezpečnosť na prvom mieste

Dubaj je jedným z najbezpečnejších miest na svete s nízkou mierou kriminality a efektívnym právnym systémom. Dobrý investor vždy dbá na to, aby mesto, v ktorom sa nachádza jeho nehnuteľnosť, bolo bezpečné a Spojené arabské emiráty sú nielen najbezpečnejšou krajinou regiónu MENA, ale v skutočnosti jednou z najbezpečnejších krajín na svete. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia prichádzajú do Dubaja žiť, podnikať a investovať.

Ľahkosť podnikania

Podľa správy Doing Business 2019 dosiahli Spojené arabské emiráty globálne 11. miesto a regionálne 1. miesto. Spojené arabské emiráty dosiahli impozantné pozície v nasledujúcich indexoch:

Prístup k elektrine – 1. pozícia

Platenie daní – 2. pozícia

Vybavovanie stavebných povolení – 5. priečka

Registrácia majetku – 7. pozícia

Presadzovanie zmlúv – 9. miesto

Ochrana menšinových investorov – 15. miesto

Najmodernejšia infraštruktúra

Medzinárodné letisko v Dubaji získalo dvojité tituly najrýchlejšie rastúceho letiska na svete a šiesteho najrušnejšieho letiska na svete z hľadiska medzinárodnej osobnej dopravy. V roku 2009 vybavilo 41 miliónov medzinárodných cestujúcich. Čo sa týka automobilovej dopravy, tak celá krajina je prepojená diaľnicami. Prístav Jebel Ali je najväčší umelo vyrobený prístav na svete. V krajine sa nachádza najvyššia budova na svete – Burj Khalifa.  Tieto dôvody stačia na to, aby každý investor mohol investovať do realitného sektoru v krajine.

Uvoľnené pravidlá zdaňovania

Dubaj neukladá žiadnu daň z príjmu fyzických osôb, daň z kapitálových výnosov ani zrážkovú daň. V roku 2018 krajina implementovala zákon, ktorý umožňuje 100% zahraničné vlastníctvo spoločností, po ktorom nasledovalo zavedenie 10-ročného pobytového víza pre investorov a špecialistov. Tento dôvod je viac ako dosť na to, aby ľudia z celého sveta prišli pracovať alebo hľadať investičné príležitosti „v zlatom meste“ Dubaji.

Ministerstvo šťastia

Áno, majú tu ministerstvo pre „šťastie“. Dubaj si kladie za cieľ byť jedným z najšťastnejších miest na svete. Víziou ministerstva je aby šťastie a pozitivita bol životným štýl. S takým krásnym zmýšľaním a odhodlaním prispievať k tomu, aby bola verejnosť šťastnejšia ako kedykoľvek predtým, by si človek vedel predstaviť, ako sa jeho majetok v tomto krásnom prostredí rýchlo a úspešne rozvinie.

Ponuka nehnuteľností